Barclay Vincent Acrylic Bath Tub with Integrated Drain & Overflow
Bathe in modern luxury with the Barclay Vincent Acrylic Bath Tub with Integrated Drain & Overflow. Its large capacity and contemporary rectangular design ensure that you will enjoy the optimal bath experience in comfort and style. Expertly crafted and subject to Barclay's high standards of quality, you can rest assured that this tub will stand the test of time.
This item ships via truck freight. An additional $450.00 per piece will be calculated in shipping charges at checkout.
Specifications
| Additional Information | 74 Gallon Capacity; Integrated Overflow Slot |
| Brand | Barclay Products |
| Center to Center | No Holes |
| Color | White |
| Height | 22 7/8" |
| Length | 70 5/8" |
| Material | Acrylic |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 33 1/4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like